JENÍK

Jeník se narodil jako zdravé dítě spolu se svou sestrou Johankou. A pak se vše změnilo. 

U Jeníka se objevilo hned několik obtíží dohromady: autistické rysy a mentální postižení. I to je příčinou toho, že Jeník reaguje výhradně na svou maminku. Spolu prochází řadou vyšetření a hospitalizací, a čekají na odpověď, zda se objeví ještě něco dalšího, něco nečekaného.

Jenik

JENÍK & POHÁDKOVÝ POMERANČ

I přes složitou situaci, kterou si rodina z Týnce nad Labem prochází, vidí náš stát Jeníka jen jako dítě s lehkým postižením, což negativně ovlivňuje výši příspěvků, které rodina dostává. Jeníkovi pomůžeme vytvořil bezpečný dětský pokojíček, kde bude trávil čas sám se sebou, se sestrou, s maminkou nebo se speciálními pedagogy, kteří s ním potřebují cíleně pracovat. 


Společně stvoříme království pro jednoho malého kluka.

„Každá máma chce pro své dítě to nejlepší. Pro někoho to jsou hezké hračky a značkové oblečení. U rodiny Jeníka je přání jiné. Bohužel nesplnitelné. Jeníka nelze uzdravit. Ale jsou věci, které jdou, například je možné se prát DŮSTOJNĚ. A tímhle splněným přáním dáváme rodičům najevo, že jsou důležití, jsou potřební, jsou dokonalí – pro své děti vždy. V tomhle můžeme, umíme a chceme pomoci.” ~ Petra Tomalová, Centrum provázení

3211427577/6800

Číslo účtu, který pomáhá