AIDA

Aida je holčička, která z ničeho nic přestala vidět.

Zamotala tím hlavu všem – lékařům i rodině, která je původem z Ukrajiny. V době, kdy Aida onemocněla, měla sice aktivní ukrajinské cestovní pojištění, ale žádosti o proplacení nákladů byly kvůli válce na Ukrajině a okupaci Krymu zamítnuty s tím, že nyní potřebují lékařskou pomoc děti ve vojenské zóně. Rodiče se ocitli v tíživé situaci – veškerá vyšetření museli zaplatit sami. Ač je rodina doma v Česku, svazuje ji byrokracie. Aidin tatínek se už musel vrátit na Ukrajinu.

Aida

AIDA & POHÁDKOVÝ POMERANČ

Skrze Pohádkový pomeranč chceme Aidě a její rodině pomoci naučit poznávat nový svět – svět, který nevidíte, ale dotýkáte se ho, vnímáte jeho vůně, cítíte chutě. Aidě zajistíme spolupráci s odborníky, kteří ji pomohou rozvíjet vjemy, např. pomocí canisterapie, dotekové terapie nebo prostorové orientace.


Zkuste zavřít oči a vcítit se do role objevitelů nového kontinentu. Ten totiž Aida nyní prozkoumává.

„Když jsem byla malá, bála jsem se tmy. Když jsem se bála moc ‘nahlas’, přišla máma nebo táta, rozsvítili světlo a ukonejšili mě. Už jsem dospělá, ale někdy je noc těžká a náročná i tak. A to nemusím spát ve tmě když nechci, stačí najít vypínač. Černou noc nakonec vždy vystřídá den. Sleduju svítání, vnímám jitro. Představa, že světlo nedokážu ovládat, mě svírá. Kde bych pak hledala jistotu? Přeji Aidě, ať je viděna.” ~ Petra Tomalová, Centrum provázení

3211427577/6800

Číslo účtu, který pomáhá